SİZE EN UYGUN AHŞAP EV PROJESİNİ NASIL SEÇERSİNİZ?

ANASAYFA > SİZE EN UYGUN AHŞAP EV PROJESİNİ NASIL SEÇERSİNİZ?
Yaşam tarzınıza uygun bir evi nasıl seçersiniz?

SİZE EN UYGUN AHŞAP EV PROJESİNİ NASIL SEÇERSİNİZ?

06.06.2020

Ahşap Ev yaptırmaya karar verdiğinizde ilk olarak ahşap ev modellerini ve fiyatlarını araştırıp bütçenize en uygun ahşap ev projesini seçmek oluyor…

Peki size en uygun Ahşap Ev Projesini nasıl belirleyeceksiniz?

Bir ev alacağımız veya yaptırmak istediğimiz zaman ilk olarak bütçe planlaması yapıyoruz. Ahşap ev fiyatlarının değişkenlik gösterdiği firmalar arasından en ucuz olanı seçmeye çalışıyoruz fakat yaptıracağınız ahşap evinizi veya bungalovunuzu uzun süre kullanabilmeniz ve sürekli tadilat yaptırmak zorunda kalmamanız için yapının kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekir. Bu sebeple ahşap ev yapan firmaları iyice araştırmalı ve ahşap ev metrekare farkının nedenlerini anlamak gerekir.

Hayalinizde ki evi satın almadan önce ilk olarak kendinize şu soruları sorun;

Evde kaş kişi yaşayacak? Çocuklarınız var mı? Çalışma alanına ihtiyacınız var mı? Ne sıklıkla misafir ağırlıyorsunuz? Evinizde sağlık sorunu veya engeli olan var mı?

Tüm bunlara vereceğiniz cevaplar, yaşam tarzınıza en uygun evi seçmenize ve ahşap ev projesini oluşturmanıza yardımcı olacak. 

Sorulara verdiğiniz cevaplarla yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo ve tuvalet sayısı belirlendi bile…

Eğer bir çalışma odası yaptıracaksanız; çalışma performansınızı arttırmak için gün ışığı alan ve evin en sessiz kalacak kısmını tercih edebilirsiniz. Çalışma odanızda geniş bir alana ihtiyacınız varsa gömme dolaplar, duvara monte kütüphaneler ve çok amaçlı dekorasyon ürünlerini tercih ederek daha az alanla daha geniş bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz.

Eğlenceleri ve ev partilerini seviyorsanız geniş bir oturma odası tercih edebilir, açık mutfak ekletebilirsiniz.

Önemli sorulardan bir diğeri ise vaktinizi nasıl geçirmekten hoşlanıyorsunuz?

Kapalı alanda şömine başında? Hobi odanızda veya muhteşem lezzetleri sunacağınız mutfağınızda mı? Yoksa ofisinizde çalışarak mı?

Hayır biz açık hava etkinliklerinden yanayız ama evden de uzaklaşmak istemiyoruz diyorsanız; geniş balkonlar, şık bir veranda veya bahçenizde kocaman bir kamelya… Spor yapacağınız çim veya havuz?

Eğer arazinizin iyi bir manzarası varsa plan çizdirmeden önce mutlaka arazi keşfi için destek alın, manzaranın keyfini en iyi çıkarabileceğiniz şekilde bir ahşap ev projesi oluşturun.

Hayalinizde ki Ahşap Evi kendiniz tasarlayın…

Kişiye özel proje imkanı ile mevcut projeler üzerinde revize isteyebilir veya tamamen size özel bir proje talep edebilirsiniz.

Ahşap Ev Modelleri ve Fiyatları, Bağ Evi, Ağaç Ev, Kütük Ev, Bungalov Ev, Üçgen Ev modelleri, fiyatları ve teknik bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

BANEVA AHŞAP YAPILAR

Bir Ahşap Serüveni…