TAŞINABİLİR MOBİL EVLER

ANASAYFA > TAŞINABİLİR MOBİL EVLER
Baneva Ahşap Evler - mobil evlerle siz nereye ev oraya

TAŞINABİLİR MOBİL EVLER

14.04.2020

Mobil Ev Nedir?

Prefabrik ev türlerinden olan mobil evler; alt yapı gerektirmeyen, taşınabilir şekilde üretilen yapı türüdür.

Mobil dendiğinde hızlıca ve kolaylıkla taşınabilen bir ev akla geliyor fakat mobil evler aslında bizim anladığımız şekilde taşınabilir değiller.

Taşınabilir Ev

Mobil evinizi taşımak istediğiniz alana, kurulu olarak kamyon veya benzeri araçla getirilmeleri ve konumunuzu değiştirmek istiyorsanız yine aynı şekilde araçla götürülmesi gerekiyor.

Ayrıca tır ve kamyonların otoyollarda maksimum ağırlık ve büyüklükler karayolları denetiminde olduğu için bu mobil evler bu boyutlara göre planlanır ve imal edilir. Bu yüzden mobil bir eve sahip olmak istiyorsanız hem belli sorumlulukları göze almalısınız hem de işi profesyonellere bırakmalısınız.

İnşaat izni olmayan arsalar için en uygun çözüm Mobil Evler

Mobil evler; sadece taşınabilir açıdan değil, yapılaşma izni olmayan arazilerinizde kolayca konumlandırabileceğiniz bir ev modelidir. Mobil evlerin inşaat iznine tabi tutulmasının sebebi alt yapısının olmamasıdır. Bu sebeple Mobil Evlerinizin için gereken elektrik, temiz su ve atık su depolarının tarafınızdan sağlanması gerekmektedir.

Mobil Evlerin kullanım alanları oldukça geniş…

Sürmekte olan inşaatınız veya uzun sürecek olan bağ bahçe işleriniz için en yakın bölgeye kurulum sağlayarak işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Konaklama açısından oldukça rahat ve kullanışlı mobil evleri rahatlıkla ev olarak kullanabilirsiniz.

Özellikle inşat firmalarının ofis için sıkça tercih ettiği bir yapıdır.

Her açıdan size pratik bir yaşam imkanı sunan taşınabilir yapıları hangi amaçla kullanacağınız ise önemli bir detay.

Çünkü buna göre mutfak, yatak odası, duş ve wc gibi alanlara yer kalması gerekiyor. Son derece kullanışlı ve pratik olan taşınabilir evler, mimari dokunuşlarla estetik ve şık bir görünüme sahip hale geliyor.

Bir ya da iki kişi için oldukça yeterli bir yaşam alanı sağlayan ve dört mevsim kullanılabilen bu evler yatırımcılar içinde cazip bir seçenek sunuyor.

Kendi Mobil Evinizi Yapmak İsterseniz…

Planlamasından, dekorasyonuna kadar dilediğiniz gibi oynayabileceğiniz geri dönüşüm ürünlerini, harika bir yaşam alanına çevirebilirsiniz…

Üstelik bu sayede geri dönüşümle çevreye ve ekonomiye katkı sağlamış olursunuz. Eski bir yük konteynırını veya artık kullanılmayan kamyonetinizi basit birkaç eklentiyle harika bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Böylece son derece düşük maliyetle harika bir mobil ev elde etmiş olursunuz.

Mobil Ev Planlaması ve Dekorasyonu

Bu küçük yapılarda evlerin iç mekânlarının planlanmasında esas alınan, az alanda çok işlev ilkesi olsa da estetik açıdan iyi görünmeli ve eşyalar kullanıcı ihtiyaçlarına göre düzenlenmeli.

Yaşam alanlarınızda sizi yansıtan bir dekorasyon yaparken aynı zamanda günlük hayatınızı kolaylaştıracak pratik mobilyalarla dar alanlarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

BANEVA AHŞAP YAPILAR

Bir Ahşap Serüveni