ÜÇGEN BUNGALOV EV MODELLERİ ve FİYATLARI

ANASAYFA > ÜÇGEN BUNGALOV EV MODELLERİ ve FİYATLARI
ÜÇGEN BUNGALOV EV MODELLERİ ve FİYATLARI

ÜÇGEN BUNGALOV EV MODELLERİ ve FİYATLARI

06.10.2020

ÜÇGEN BUNGALOV EV MODELLERİ ve FİYATLARI

Üçgen Bungalov Ev Nedir? Üçgen Ev Projeleri ve Ölçüleri, Üçgen Ev Modelleri ve Fiyatları, Üçgen Bungalov Ev Yapımı

Üçgen Bungalov Ev Nedir?

Asırlardır insanların barınma ihtiyacını karşılayan en ilkel, yapımı kolay, konforlu, kullanışlı bir yaşam alanı sağlayan yapı türlerinden biri diyebiliriz. Minimalist yaşam tarzının vazgeçilmezi olan Üçgen Bungalov Evler çoğunlukla 1.5 kattan oluşmakta ve yapımında ağırlıklı olarak ahşap malzeme kullanılmakta.

19. Yüzyılda yaygın olarak Hindistan’da rastlanan Bungalovlar; gezginler için tasarlanarak inşa edilmişler. Daha sonrasında da geçici konut olarak İngilizler tarafından tercih edilmeye başlamış.

Doğa ve bütçe dostu Üçgen Bungalov Evler; kent insanlarının hafta sonlarını veya tatil dönemlerini keyifle geçireceği mükemmel bir kaçış noktası…

Sıradan bir otel veya yazlık bir eve her yıl binlerce lira harcamaktansa projesini kendinizin planladığı tasarımı tamamen size ait olan Bungalov Evleri tercih edebilirsiniz…

Üçgen Ev Projeleri

Genel olarak 1 buçuk kattan oluşan, alçak ve üçgen çatıdan oluşan, asma katlı (loft), ahşap veya taş gibi doğal malzemeler kullanılarak üretilen Üçgen Evlerinizi istediğiniz ölçü ve modelde tasarlayabilirsiniz. Baneva Ahşap olarak; talep doğrultusunda profesyonel mimarlarımız tarafından “KİŞİYE ÖZEL” projelendirme hizmeti sunulmaktadır.

Projenizi tasarlarken dikkat etmeniz gerekenler…

***Bungalov Evlerin Özellikleri aslında sizin ihtiyacınıza göre belirleniyor. Eğer inşaat izni olmayan arazide mobil ev tarzında taşınabilir bir ahşap ev istiyorsanız projenin buna göre çizilmesi gerekir, üstelik ülkemizde hala Bungalovlar için net bir yasa yokken bu konuyu iyice araştırıp bungalov projenizin çizimine ona göre başlamanız gerekir.

***Konumlandırılacak arazi ve iklim şartlarının analizinin yapılması gerekir. Bu analizlere göre; temel tekniğinin belirlenmesi, iklim şartlarına göre çatı eğimi, kullanılacak ağaç türü, ısı ve yalıtım tekniğinin belirlenmesi gerekir.

*** Elektrik tesisatı, su deposu ve atık su kanallarının nasıl temin edileceği belirlenmeli…

Ahşap ev projesi nasıl yapılır, inşaat izni almak için gereken belgeler, ahşap evlerde kullanılan ağaç türleri, ahşap ev maliyet hesaplaması gibi konularla ilgili SORU CEVAP sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Üçgen Bungalov Ev Ölçüleri tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda planlanmaktadır.

Üçgen Ev Modelleri ve Fiyatları

Üçgen ev modelleri denince pek fazla seçenek yokmuş gibi görünse de aslında sadece üçgen çatıdan oluşan sıradan bir mimariye sahip değildirler…

Küçük ayrıntılarla büyük farklar oluşturabilir, kendi stilinizi yansıtan minimal, modern ya da klasik bir model seçebilirsiniz…

Çatı şeklinde oynamalar yaparak çok farklı görünümler elde edilebilir, veranda ekleyerek bungalov evinizi daha konforlu hale getirebilir, ahşap kapılar yerine geniş cam kapılar kullanarak manzaranın keyfini çıkarabilir veya gece gök yüzünü izlemek için çatınıza pencere ekletebilirsiniz.

Tüm bu detaylar üçgen ev fiyatlarınızı belirleyen faktörle olacaktır… Anahtar teslim bungalov ev metrekare fiyatları projenin büyüklüğüne, işçiliğe ve kullanılacak ağaç türüne göre değişiklik gösterir.

Üçgen Bungalov evinizin modelini belirlediniz peki ya Üçgen Ev Fiyatları Ne Kadar? Üçgen Ev Maliyetini Nasıl Hesaplayacaksınız? Hangi ağaç türünü tercih etmelisiniz? Anahtar teslim bungalovlarda fiyata neler dahil? Farklı şehirde yaptırırsam fiyat değişiyor mu?

Aklınız bu kadar karışmasın…

Hafta içi 09:00 / 17:30 saatleri arasında

0532 179 02 03 Whats-App destek hattımız üzerinden veya @banevaahsapyapilar İnstagram hesabımızdan bizlere mesaj atarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Üçgen Ev Yapım aşamaları için bir diğer blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Link…


Blog Yazıları

"Sibel Atagül" tarafından yazılmıştır...